Gyógymasszázs
A gyógymasszázs orvosi utasításra végzett gyógyító jellegű masszázs. A problémás, nem teljes értékűen működő testrészekre koncentrál. Ez a masszázstechnika a panaszok enyhítése mellett ellazítja az izmokat, serkenti az anyagcserét, és a vérkeringést, az immunrendszer működésére is kedvező hatással van. Az idegvégződésekre gyakorolt pozitív hatása által gátolja a fájdalomingerek agyba jutását.
Milyen problémák kezelésére alkalmas a gyógymasszázs?
- izomfájdalmak, izomlazítás
- általános testi gyengeség, rossz közérzet
- energiahiányos állapot
- idegesség, feszültségek oldására
- fejfájás, migrén
- alvászavarok
- kimerültség, fáradékonyság
- izomláz, ízületi betegségek
- derékfájás
- lúdtalp
- balesetek utáni rehabilitáció
- végtagok fájdalma, ödémásodás
- gerincproblémák
- emésztési problémák
Kismama masszázs
Testi és lelki felfrissülés. Minden mozdulatban és pillanatban az öröm és a pihenés legyen a középpontban. A masszázs számos jótékony hatással lehet mind a testi, mind a mentális egészségre. Kiváló módszer lehet a relaxáció és az érzelmi egyensúly megteremtésére, megtartására. Azoknak, akik izomfájdalommal, vagy feszültséggel küzdenek, a masszázs hatékony lehet az izmok lazításában, és a fájdalom csillapításában. A kismama teljesen el tud lazulni a masszázs során, amit egyfajta feltöltődésként él meg. Ez néha felér egy kiadós alvással. Az áldott állapot olykor kellemetlenségekkel is együtt jár, a mindennapokat derékfájás, hátfájás, végtagfájdalom és vizesedés (ödéma) nehezítheti meg. A masszázs segít enyhíteni ezeket a fájdalmakat, kellemetlenségeket.
Nyirokmasszázs
Hogyan segíthetünk a nyirokmasszázzsal?
A nyirokmasszázs lassú, gyengéd, körkörös, nyomó-simító mozdulataival gyorsítja a nyirok elfolyását. A masszázs hatására megélénkülő nyirokkeringés segítségével a méreganyagok előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak. A masszázs tehát aktiválja az immunrendszert és az anyagcsere folyamatokat. Kiüríti a szöveti ödémákat – csökkentve ezáltal az érintett szervek fájdalmát-, valamint indirekt módon javítja a vérkeringést, sőt, a sejtek tápanyag-, és oxigénellátását is fokozza. A masszázs végén vizelési inger keletkezik.
A nyirokmasszázs javallatai:
- Prevenciós, egészségmegőrző célzattal
- Krónikus légúti fertőzések esetén: nátha, megfázás, arc-, orrmelléküregek betegségeinél
- Legyengült immunrendszer aktiválására
- Hatásos fejfájás, migrén esetén
- Arc- és egyéb ödémák csökkentésére
- Puffadás, székrekedés megszüntetésére
- Cellulit, (narancsbőr) kezelése
- Alsó lábszáron kialakuló ödémák csökkentésére
- Lelki, fizikai trauma enyhítésére
- Stressz, alvászavar, koncentráció zavar oldására
- Magas vérnyomás csökkentésére
- Betegség utáni felépülés segítésére
- Gyomor- és bélrendszeri panaszok esetén
- Gyulladás után fennmaradt ödéma
- Lábszár fekély
- Pajzsmirigy eredetű ödéma
- Terhességi ödéma
- Bőr és kötőszövet állapot javítása
- Méregtelenítés
- Zsírödéma kezelése
- Reumatológiai kórképekhez társuló ödéma
Cellulit masszázs
A cellulit masszázs meglazítja a zsírszöveteket, megkönnyítve a szervezet számára a lebontásukat. Hatására a hajszálerek (kapillárisok) aktivizálódnak, vérbőség keletkezik, emelkedik a bőr hőmérséklete, olyan kémiai anyagok termelődnek, amelyeknek értágító hatásuk van, ezáltal élénkül a vérkeringés. Ez a szövetek jobb táplálásához vezet, felgyorsul a sejtek anyagcseréje is. A hatást fokozza a cellulit masszázs során használt fahéj hatóanyagú masszázs krém, valamint a köpölyözés is, amelynek jótékony hatása szintén évszázadok óta ismert.
Kötőszöveti masszázs
A kötőszöveti masszázs - ugyanúgy, mint a szegment masszázs - a gyógymasszázsok csoportjába tartozik, épp ezért kizárólag csak betegek kezelésére használjuk. A masszázs nem pihentető vagy relaxáló hatású, a páciens többnyire ülő helyzetben van, a fogások egyes helyeken kellemetlen is lehetnek.
A kötőszöveti masszás hatásmechanizmusa, hogy a belső szervek, szervrendszerek megbetegedése során a kötőszövetben fokozott feszülés alakul ki. A testünk vegetatív idegrendszere és a kötőszövete között kapcsolat áll fenn, így a kötőszövet ingerlésével, a vegetatív idegrendszer tónusállapotának kiegyenlítésén keresztül hatni tudunk a szervek működésére.
Milyen esetekben javasolt a kötőszöveti masszázs?
- pajzsmirigy megbetegedések,
- gyulladásos reumatológiai kórképek,
- lágyrész reumatizmus,
- a bél beidegzési zavarai,
- artériás és vénás keringési zavarok,
- vegetatív eredetű ritmuszavarok,
- idült, obstruktív légúti betegségek, pszichoszomatikus betegségek,
- perifériás idegsérülések.
Ayurvedikus masszázs
Az ayurvéda jelentése az Élet tudománya, mely nem egy módszer, hanem egy olyan filozófia ahol a test-lélek-szellem gyógyítását testre szabottan végzi. Nincsenek sémák a lelki-testi alkatot, személyiséget, életmódot, félelmeket, vágyakat vizsgálva jutunk el a gyógyító felismerésekhez. Az alapja, hogy a test-lélek-szellem harmóniája adja az egészséges létet. Nem elég csak az egyikkel foglalkozni a felmerülő problémát több aspektusból kell vizsgálni. Az ayurvéda arra az alapvető gondolatra épül, hogy az embert is ugyanazok az elemek építik fel, mint a mindenséget. A védikus hagyomány öt őselemet sorol fel, ezek a tér, a levegő, a tűz, a víz és a föld. Ennek az öt őselemnek a kombinációja alkotja az élet azon alapvető elveit, amelyek az összes élőlényben az életfunkciók fennmaradását biztosítják.
Zsírégető masszázs
A masszázs során a testnek olyan pontjait stimulálom, melyek összefüggésben állnak az éhségközponttal, és befolyásolják az anyagcserét. A kezelések hatására fokozatosan csökken a vendégek étvágya, ugyanakkor az anyagcsere is felgyorsul, így a felesleges anyagok gyorsabban távoznak a szervezetből. A kezelések során testünk alkalmazkodik ehhez a folyamathoz, ezért különösebb erőfeszítések nélkül, helyes táplálkozással megtartható a masszázzsal elért testsúly.
Fej, kéz, vagy hátmasszázs
A helytelen testtartásból fakadó izom- és ízületi fájdalmak könnyen megkeseríthetik a mindennapjainkat. Az irodai munka, a kevés mozgás és a számítógép előtt görnyedés nem kedvez az izmoknak és az ízületeknek. A rohanó, stresszes hétköznapok szinte szó szerint súlyos terheket rónak a vállainkra, hiszen egy feszült, merev testtartás olyan görcsöket és csomókat tud előidézni, amik akár komoly fájdalmakkal is járhatnak.
Egy megfelelően elvégzett fejmasszázs mindemellett csökkenti a stresszt, a szorongást és a depressziót, valamint a fejfájás és a migrén kínzó tüneteit.
Kedvezően hat a megerőltetett szemekre, továbbá az állkapocs ízületi fájdalmaira is jótékony hatással van.
A fejmasszázs fokozza a kreativitást, valamint rendszeres alkalmazása mellett javul az emlékezőképességünk, és elősegíti a nyugodt, mély és minőségi alvást is.
Mindezen jótékony hatásoknak köszönhetően pedig növekszik a test endorfin szintje, vagyis a boldogsághormonok termelődése.
Frissítő masszázs
Ezt a masszázst a masszázst végző mozdulatai teszik különlegessé, melyek simító, dörzsölő, rezgető mozdulatok, melyek által fellazulnak az izmok. Ennek ellenére nemcsak frissítő, relaxáló hatása van, hanem épp úgy gyógyhatása is, ugyanis elősegíti az esetleges betegségekből való gyorsabb felépülést. A masszázs ideje alatt, a vendégeknek lehetősége van relaxálni és kikapcsolódni, a masszázst követően pedig mintha más emberként kelnének fel az asztalról. Az izmok, letapadások fellazításával mellett a közérzetre is garantáltan pozitív hatással van. Ez a kezelés segít a stressz feloldásában, a hangulat javításában, könnyedebbé teszi a rohanó hétköznapok nehézségeivel való megbirkózást.
Aromaterápiás masszázs
Az aromaterápiás, olajos masszázs több érzékszervünkre – a bőrünkre és az orrunkra – egyszerre hat. A gyengéd, relaxációs jellegű kezelés enyhíti az izomgörcsöket- és fájdalmakat, intenzívebbé teszi a méreganyagok távozását, felgyorsítja az anyagcsere-folyamatokat és felpezsdíti a vérkeringést. Az izomcsomók, más néven fasciák apró izomgörcsök, amelyek azért jönnek létre, mert az izmok túlerőltetés, sérülés vagy stressz miatt tartósan túlfeszültek. Az izomcsomók kialakulása többnyire fájdalommal jár. Ezt a masszázst fájdalom orientált mozdulatokkal végezzük, így lazítjuk fel a feszült izmokat és búcsúzunk el a fájdalomtól, miközben a lelkünket a finom illatok kényeztetik.
Arcmasszázs
Az arcmasszázs hatása többek között a szövetek rugalmasságának és feszességének megtartása, az öregedés tüneteinek megelőzése, késleltetése a szervezet frissítése, a fáradság csökkentése.
Az arcmasszázs hatása a bőrre:
- javul a hám ellenálló képessége
- felgyorsul a kötőszövet élettani folyamatai
- fokozódik a sejtek és rostok képződése
- lassítja az öregedést
- a bőr hidratációja javul
- csökkenti a ráncok mélységét
- a fáradt bőrt életre kelti
A masszázs hatása az izmokra:
- javul az izmok oxigén és tápanyagellátása
- megelőzi az izomtömeg csökkenését
- megelőzi a fiatalos arckontúrt
- regenerálódnak a fáradt izmok
Sportmasszázs
A sportmasszázs fizikai hatásai:
Fokozza a vérkeringést. A masszázs hatására javul a vérerek és a nyirokerek keringése, a nyomó mozdulatok által keltett vákuum hatására pedig a szövetek friss tápanyagokhoz jutnak. A merev izmok ugyanis szivacsként szívják magukba a vért, és így a szövetekbe alig jutna. Nő a szövetek áteresztő képessége. A sportmasszázs segítségével könnyebben távoznak a szövetekben felhalmozódott méreganyagok, mellette pedig javul az izmok oxigén- és tápanyagfelvétele.
A mély masszázs hatására megnyílnak a pórusok, és lehetővé válik a tápanyagok és a folyadék átjutása. Lebontja a hegszöveteket. Izmaink, ínjaink és szalagjaink működését akadályozzák a korábbi sérülésekből származó hegszövetek. A további sérüléseket és fájdalmakat kiküszöbölhetjük a sportmasszázs segítségével. Nyújtja a szöveteket. Hagyományos masszázzsal nem tudjuk az összes szövettípust nyújtani.
A sportmasszázs lehetővé teszi, hogy az izmokat hosszanti és keresztirányban is megnyújthassuk, és az izmot borító kötőszöveti hártyát is átmozgathassuk. Ha izmaink megszabadultak a kínzó feszültségtől, nagyobb teljesítményre lesznek képesek. Rugalmasabb szövetek. Gyakori probléma, amikor az intenzíven edző személyek szövetei merevvé, rugalmatlanná válnak. A befektetett energia ilyenkor sokszor megbosszulja magát, és a fejlődés mértéke fordított arányosságban lesz a lelkesedéssel. Lélekölő dolog ez, de a sportmasszázs ilyen esetekben is nagyon hasznos lehet. Javítja az izmok tápanyagellátását.
A sportmasszázs javítja a szövetek véráramlását, értágító hatása pedig azt eredményezi, hogy a tápanyagra éhes izmaink gyorsabban megkapják, amire szükségük van.
A sportmasszázs lelki hatásai:
Csökkenti a szorongást. Egyre többen küzdenek manapság szorongással, depresszióval. Ez a masszázsfajta azért különleges, mert az izmokat megnyugtatja, ellazítja, ezáltal pedig a lelkünkre is kedvező hatással van – csökkenti, vagy akár teljesen el is mulasztja a szorongásos tüneteket. Élénkítő hatása van. A sportmasszázs nem csak ellazítani képes. Ha a masszőr erőteljese mozdulatokkal végzi a masszázst, élénkítő hatást fogunk tapasztalni. A sportmasszázs meglehetősen összetett dolog. Öt alaptechnikából épül fel, melyek a következők: simítás, gyúrás, vibráció, ütögetés és dörzsölés. Ezeknek a kombinációja alkot egy komplett masszázsprogramot.
Relaxáló masszázs
A mai rohanó, stresszel telített hétköznapokban mindenkinek szüksége van a masszázs áldásos hatására. Ez az egyik legegyszerűbb és legtermészetesebb módszer, amellyel betegségeket előzhetünk meg, megőrizhetjük egészségünket, teljesítőképességünket, szépségünket, relaxált állapotba kerülhetünk és ez által stressz oldó hatást is fejt ki. Egész szervezetük működését befolyásolja. Feszessé teszi, vagy ellazítja az izmokat, javítja a vérkeringést, enyhíti számos megbetegedés tüneteit, panaszait. Az izomfeszültség gátolja a test szabad mozgását, így stressz csomók alakulnak ki főleg a nyaki-válli szakaszon. A relax masszázs segít visszanyerni fizikai és testi- lelki egyensúlyunkat. Enyhíti a stressz hatásait, fokozza az izmok teljesítő képességét, jobb alvást biztosít, javítja a bőr állapotát, enyhíti a krónikus fájdalmakat. A masszírozás idegrendszerre gyakorolt nyugtató, stresszoldó hatását mindenekelőtt a kéz melege, a kifejtett nyomás és az érintés ingere váltja ki. A bőr,gyógyító energiákat közvetít, a felületén található idegvégződések érzékelik a bőrt érő ingereket, melyeket az idegpályákon keresztül a központi idegrendszerbe juttatnak. Az agy feldolgozza a kapott ingereket, majd a továbbküldi a különböző testrészekhez, szervekhez. A masszázs során alkalmazott fogások a kezelés célja szerint serkentik, vagy nyugtatják az idegrendszert. Pihenteti és regenerálja a szervezetet, simogatja a lelket, a biztonság és gondoskodás érzését nyújtja. Nyugtató, stresszoldó hatása mellett a masszázs a betegségek, panaszok kialakulásának is elejét veszi. Az idegrendszer nyugalmi állapotba kerül, a mély légzés elősegíti a belső feszültségek oldódását és a negatív gondolatok elűzését. Hatással van belső szerveinkre, bizonyos hormonjaink termelődésére, emésztőrendszerünk működésére, anyagcserénkre, elősegíti szervezetünk méregtelenítését. Aromaterápiás krémmel, halk zenével együtt alkalmazva jótékony hatása tovább fokozható.
Lomi-lomi masszázs
Ez több, mint egy fizikai masszázs; ez egy gyógyító élmény, amely harmonizálja a testet, az elmét és a szellemet. Minden szervezetre pozitív hatással van. Javítja a rugalmasságot, csökkenti a stresszt, egyensúlyba hozza a testet és az elmét, segít a tisztaság és az ellazulás elérésében.
Emellett számos előnnyel rendelkezik. Nem csak az egészségügyi állapotot, hanem egyensúlyhiányt is képes gyógyítani. A kezek folyadékszerű mozgása és az ízületek körüli figyelem segít lebontani minden olyan blokkolt energiát, amelyet fizikailag vagy mentálisan tapasztal. Jótékony hatásai:
- a vérkeringés fokozása
- méreganyagok eltávolítása
- a stroke esélyének csökkentése
- az izomfájdalmak enyhítése
- az izmok felépítése
- az izom rugalmasságának és mozgásának növelése
- a nyirokrendszer stimulálása
- a tejsav-lerakódás eltávolítása
- a kalcium lerakódások lebontása
- az immunválasz fokozása
- vérnyomás csökkentése
- feszültség, fejfájás és migrén csökkentése
- a szalagok és inak gyógyulása sérülés után
- a bőr egészségének és megjelenésének javítása
- az anyagcsere sebességének növelése
- érzelmi feszültség oldása a masszázs alatt és után
- az elme megtisztítása a félelemtől, az aggodalomtól és a negatív gondolati mintáktól
- jó közérzet nevelése testben, elmében és lélekben.
Lomi Lomi masszázs előnyei:
Ez a kezelés elvezeti Önt az ellazulás és a nyugalom állapotába, amely megszabadítja elméjét a feszültségektől és bezárkózástól, és stabilizálja az elmét, hogy szembenézzen az új lehetőségekkel. Tisztulási folyamat is végbemegy, a méreganyagok felszabadulásával, a test megtisztulásával, a test feszültségének oldásával, a fájdalom enyhítésével és az immunrendszer erősítésével.
Kolonkezelés
A kolonkezelés vagy magyarul vastagbél masszírozás a has bizonyos, jól meghatározott pontjait érinti. Lényegében reflexzóna kezelésről van szó, amelynek során a vastagbél idegfonatainak tónusa és perisztaltikája befolyásolható. Krónikus székrekedés (obstipáció), epeúti megbetegedések, nyombélfekély, stb. esetén javasolható. Akut vastagbélgyulladás, malignus folyamatok, terhesség esetén viszont alkalmazása szigorúan tilos.
Periosteum kezelés
Csonthártya masszázs a reflexzóna masszás harmadik válfaja a periosztális masszás. A csonthártya kezelés elve Vogler nevéhez fűződik. A kezelés helye a csonthártya, ahol azt nagyobb izom réteg nem fedi. A csont felületén pontszerűen és ritmusosan alkalmazott nyomás.
Kezdetben kellemetlen, fájdalmas kezelés.
Pozitív hatásai:
- serkenti a csontok anyagcseréjét és regenerációs képességét
- analgetikus (fájdalomcsillapító) hatás
- spazmotikus (görcsoldó) hatás
A csonthártyának a csontok élettani folyamataiban nagy szerepe van. A csonthártya kezelés hatása elsősorban azon szervek reflektorikus befolyásolásából áll, amelyek a kezelt periosteum résszel idegileg összeköttetésben állnak. A periosteum kezelés során kiváltott fájdalom elleningerként hatva egyes központi egyes központi gátlórendszereket aktivál, melynek jelentős fájdalomcsillapító és görcsoldó hatása van.
Reflexzóna-masszázs
A reflexzóna masszázs mind diagnosztikai, mind terápiás céllal végezhető. Belső szerveink végtagjainkon - elsősorban a talpainkon - elhelyezkedő reflexzónáit használhatjuk működésük gyógyszermentes befolyásolására.
A terápia rövid története:
Indiában, Kínában és Egyiptomban már 5.000 évvel ezelőtt ismert volt a nyomáspontokkal való kezelés. A módszer azonban feledésbe merült. A XX. század elején W.Fitzgerald nevű orvos kezdett újra foglalkozni a szervek nyomáspontokkal való távkezelésének lehetőségével.
Mit jelent a reflexológia?
A reflexzónák a szervezet egészének reflexióját, kivetülését jelentik egy kisebb felületre, pl.: kézre, lábra, íriszre (szem szivárvány hártyája), stb.
A lábon lévő reflexzónáknak tapasztalati úton bizonyított közvetlen energetikai kapcsolata van testünk szerveivel (támasztó-mozgató rendszer, belső szervek).
Mire alkalmas a reflexológia?
Diagnosztika:
A vizsgált végtag reflexzónáinak fokozott nyomásérzékenysége, vagy a bőr alatt tapintható elváltozások a zónához tartozó szerv-szervrendszer működési-energetikai zavarára utalnak.
Terápia:
Az egyes szervek diagnosztikus masszázs során észlelt - funkciózavara a hozzájuk tartozó zónák rendszeres, kúraszerű, vagy esetenként elhúzódó ingerlésével pozitív irányba befolyásolható: a szerv működése szükség szerint akár serkenthető, akár gátolható. A reflexzóna- masszázs - a betegség okától ill. a beteg szervtől függetlenül - mindazokban az esetekben hatásos, amikor a szervezet energetikai önszabályozó rendszere még működőképes.